Ranking Najlepszych Produktów z Acai Berry

Ranking Najlepszych Produktów z Acai Berry

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Jagody Acai - czy rzeczywiście odchudzają?

Przez długi czas zalety jagody Acai znane były tylko rdzennej ludności zamieszkującej dzikie lasy Amazonii. Jednak, gdy ciemnopurpurowy mały owoc odkrył swoje wnętrze przed Europejczykami, było wiadomo, że jego zalety przestaną być tajemnicą. Wkrótce cały świat dowiedział się o tym, że owoce rosnące na dwudziestometrowych palmach zawierają spore ilości witamin, aminokwasów, pierwiastków oraz gwarantują sporą dawkę energii każdej odchudzającej się przy ich udziale osobie. Dzisiaj Acai jest stosowana przy produkcji wielu suplementów diety.

Brazylijska żyła złota

Owoc Acai wywołał spore zamieszanie. Zanim jego właściwości zostały poznane nikt nie przypuszczał, że istnieje owoc, który został obdarzony przez naturę tak wieloma zaletami. Acai zaczęli się bacznie przyglądać specjaliści od zdrowego odżywiania, dietetycy oraz po prostu lekarze.

Jagody Acai rosną tylko w jednym miejscu na świecie – w amazońskich lasach deszczowych północnej Brazylii. Porastają sięgające nawet dwudziestu metrów palmy. Dość charakterystyczne w wyglądzie: smukłe rośliny o wielu łodygach (na jedną palmę przypada od trzech do czterech łodyg. Na każdej z nich rośnie od trzech do sześciu kilogramów owoców). Owoce Acai ze względu na wysoką twardość uważane są za nasiona, smakiem z kolei przypominają jagody oblane czekoladą. Porównywane są także do borówek, różniąc się od nich jedynie barwą – jagody Acai są ciemniejsze, ciemnofioletowe.

Oryginalne jagody Acai zbierane są ręcznie przez miejscową ludność. Nie ma możliwości ich wyhodowania. Zebrane w odpowiednim momencie owoce, przetwarzane są w ekstrakt lub po odparowaniu wody występują w formie proszku. Jagoda Acai może trafiać do zainteresowanych osób w formie płynnej, w wersji proszkowej lub wygodnej do połknięcia tabletki.

Cud odżywczy

Do chwili dokładnego zbadania jagody Acai przez naukowca – doktora Alexandra Schaussa wydawało się, że jeden owoc nie jest w stanie pomieścić tak wielu zalet. Rzeczywistość wszystkich zaskoczyła. Pod każdym względem: energetycznym, odżywczym, a nawet leczniczym.

Skład i zalety kryjące się za Acai wydają się aż nieprawdopodobne, jednak liczne badanie i testy potwierdzają, że jest on dokładnie taki, jak stwierdzono w pierwszym dniu badania niezwykłego owocu.

Najważniejszym składnikiem wydają się antyoksydanty, czyli substancje zwalczające wolne rodniki (dostające się do naszych organizmów wraz z pożywieniem i powietrzem), przeciwdziałające przedwczesnemu starzeniu się oraz wielu chorobom cywilizacyjnym. Niszczenie wolnych rodników jest bardzo ważne, bo te związki chemiczne potrafią poczynić spore spustoszenie już na poziomie komórkowym.

Ogromne nagromadzenie w jagodach Acai przeciwutleniaczy wynika z dużego nasłonecznienia owoców porastających wysokie palmy. W obronie przed skutkami wysokich temperatur jagoda Acai wytworzyła właśnie mechanizm obronny w postaci wysokiego stężenia antyoksydantów. Dla uzmysłowienia sobie, jak wiele antyoksydantów posiada jagoda Acai wystarczy napisać, że jest ich aż 20-krotnie więcej niż w winogronach, owocach, które do zbadania jagody Acai uważane były za najlepsze źródło antyoksydantów.

Jagody Acai dostarczają ponadto cennych nienasyconych kwasów omega 6 i 9, które regulują poziom kwasów tłuszczowych, obniżają zbyt wysoki poziom złego cholesterolu we krwi, podnosząc poziom dobrego. Systematycznie zażywana jagoda korzystnie wpływa na układ immunologiczny, dostarczając do organizmu cenne pierwiastki śladowe.

Jagodę Acai warto również jeść ze względu na bogate źródło (aż 18) aminokwasów, które pomagają wzmocnić i w razie potrzeby zregenerować układ mięśniowy. Ponadto brazylijska żyła złota dba o prawidłowy poziom witaminy B1, B2, C, E, wapnia, fosfory, potasu, żelaza i beta karotenu.

Gdzie można znaleźć jagodę Acai?

Jagoda Acai jest dostępna w wielu specyfikach. Jedne z nich są bardziej, inne mniej popularne. Najczęściej występuje w formie tabletek, które po prostu są najwygodniejsze w połknięciu. Dużym zainteresowaniem cieszy się Acai Berry Select - kapsułki polecane nie tylko dla zachowania zdrowia, ale przede wszystkim w terapii odchudzającej dla dodania energii oraz zoptymalizowania procesu utraty kilogramów.

Gorącą nowością na rynku jest preparat znany pod nazwą Slimette, tabletki, które oprócz jagody Acai posiadają inne cenne składniki: zieloną herbatę – przyspieszającą tempo przemiany materii, guaranę - dodającą energii , paprykę Cayenne – zmniejszającą apetyt oraz l-karnitynę, której ilość spada wraz z wiekiem i odpowiada za większe predyspozycje gromadzenia zbędnych kalorii.

Zobacz ranking najlepszych produktów z wyciągiem z jagody Acai

Artykuły